Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6013734



*

nr 601 3734


Skulptur

NIsse Holmström, Smide & keramik, höjd: 80


Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 september 2009
kl 17:52:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/9 18:30:48 1      400 kr
27/9 18:40:30 2      500 kr
28/9 08:34:57 3      500 kr
28/9 08:35:11 3      600 kr
28/9 16:04:04 4      950 kr
28/9 16:11:15 3      700 kr
28/9 16:12:02 3      800 kr
28/9 16:15:08 3      900 kr
28/9 16:30:56 3      1.000 kr
28/9 16:36:47 4      1.200 kr
28/9 16:38:49 3      1.200 kr
28/9 16:39:01 3      1.300 kr
28/9 16:51:12 4      1.700 kr
28/9 17:11:20 5      1.600 kr
28/9 17:11:41 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk nisse holmström skulptur smide & keramik
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8017 Skulptur
    Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr